با Odoo شما بايد تنها قابليت هاي مورد نياز را انتخاب و فعال كنيد و تنها براي آنچه استفاده مي كنيد پرداخت خواهيد كرد.

نرم افزارهای ERP- Enterprise Resource Planning برنامه هایی هستند که میتوان از آن ها برای مدیریت اطلاعات داخلی و خارجی در شرکت های سرمایه گذاری، حسابداری، تولیدی، فروش و مدیریت پس از فروش استفاده کرد. نرم افزار متن باز Odoo  یکی از بهترین نرم افزارهای موجود در این زمینه میباشد.

نرم افزار Odoo  یک نرم افزار متن باز با مجوز AGPL بوده که به صورت ماژولار ارایه میگردد، کسب‌وکارهای مختلف به کمک آن می‌توانند بازدهی خود را افزایش دهند.

این نرم افزار دارای ۸۵ برنامه کاربردی جدید متناسب با نیاز سازمان شما است. برنامه فروش فروشگاهی، صفحه تصویر موسوم به کان‌بان (KanBan) و قابلیت‌های اجتماعی از جمله ویژگی‌ها و برنامه‌های جدید نرم‌افزار مدیریت منابع سازمانی این شرکت برشمرده شده است.

برنامه فروش فروشگاهی این نرم افزار که به تازگی به راهکار Odoo افزوده شده یک برنامه تحت وب است که بر روی رایانه‌های شخصی و یا آی‌پد قابل اجرا است.
قابلیت تحت وب بودن این برنامه باعث می‌شود شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر نیازی به نصب آن نداشته باشند.

یکی‌دیگر از مزیت‌های برنامه فروش فروشگاهی این است که بدون اتصال به اینترنت نیز کار می‌کند.
قابلیت یکپارچه شدن با برنامه‌های مدیریت نوآوری و حسابداری نیز از دیگر مزایای فروش فروشگاهی است.

صفجه تصویر KanBan نیز کاربران را قادر می‌کند فعالیت خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن کنترل کنند.
کاربران برای مدیریت فعالیت‌های خود در محیط این راهکار نرم‌افزاری می‌توانند از قابلیت‌هایی مثل کشیدن و رها کردن (Drag and Drap) استفاده کنند.

کاربران همچنین می‌توانند این برنامه را با دیگر برنامه‌های کاربردی موجود در نرم‌افزارهای مدیریت منابع سازمانی ترکیب کنند.
مثلاً فروشندگان می‌توانند در محیط برنامه مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) کانال‌های فروش خود را نیز مدیریت کنند و هم‌زمان کارهای دیگری مثل برنامه‌ریزی برای ایجام یک قرار ملاقات را نیز با یک کلیک انجام دهند.

راهکار Odoo همچنین دارای چندین قابلیت اجتماعی است.
سیستم‌های هوشمندی که برای به اشتراک‌گذاری برخی اسناد با مشتریان و تأمین‌کنندگان مواد خام به کار می‌رود و سازوکار همگام‌سازی که به کسب‌وکارهای مختلف اجازه می‌دهد فعالیت‌های خود را با دیگر شرکت‌ها یکپارچه کنند، از جمله این قابلیت‌ها است.

مهمترین ماژول هایی که در این نرم افزار وجود دارند به شرح زیر هستند :

۱-     مدیریت ارتباط با مشتری (OpenERP CRM) که شامل : مدیریت راهبردی تیم فروش، مدیریت و هماهنگ سازی قرارهای ملاقات به همراه امکان ارتباط با سیستم تلفن دیجیتال مرکزی، مدیریت بازاریابی و تیم بازاریاب.

۲-      مدیریت تراکنش های مالی و حسابداری که شامل : کنترل سفارشات، مدیریت پرداخت های مختلف و کارکردن با چند واحد پولی به صورت همزمان میباشد.

۳-      مدیریت فروش فروشگاه های برخط (Point of Sale) با امکان ارتباط با نرم افزارهای فروشگاهی معتبر و متن باز مانند Magento که شامل : دسترسی آسان به محصولات مختلف، امنیت و سرعت بالا در انجام انواع تراکنش های مختلف و همچنین مدیریت سفارشات خرید میباشد.

۴-      مدیریت پروژه که شامل : همکاری گروهی، مدیریت دانش بومی، زمانبندی پروژه، تخمین وسایل و امکانات موردنیاز پروژه و همچنین گزارشگیری در حین انجام پروژه میباشد.

۵-      انبارداری و مدیریت موجودی انبار به صورت تحت وب

۶-       مدیریت منابع انسانی که شامل : کنترل ورود و خروج کارمندان، میزان بازده کاری کارمندان، گزارشگیری از وضعیت نیروی کار میباشد.

۷-      مدیریت تامین منابع و وسایل موردنیاز که شامل : مدیریت درخواست کالا و منابع مالی، تجزیه و تحلیل سیستم برای یافتن مشکلات در منابع موجود میباشد.

۸-      بازاریابی و کنترل و مدیریت بازار که شامل : تعریف هوشمند بخش های مختلف تیم بازاریابی، سازگاری کامل با ماژول ارتباط با مشتری و همچنین رسم نمودارهای مختلف برای پیشبینی وضعیت بازار میباشد.

این نرم افزار ماژول های دیگری نیز دارد که مطابق با نیاز شما قابل تغییر یا افزایش و کاهش است.