سیستم مدیریت ارتباط با مشتری چه کارایی برای ما دارد؟

شرکت ها به وسیله این سیستم می توانند کلیه ی مراودات خود با مشتریان از زمان تماس اولیه تا زمانی که تبدیل به مشتری می شوند را ثبت کنند و همچنین تاریخ پیگیری برای هر کیس مشخص می شود که در آن زمان مشخص آلارم های مربوطه داده می شود .
در واقع مدیریت ارتباط با مشتری به سازمان كمك مي‌كند به شيوه اي سازمان يافته ارتباط با مشتريانش را مديريت كند.

آیا در crm کارهایی از قبیل ثبت فاکتور فروش / انبارداری / گزارش گیری کالا و … وجود دارد که نیاز به نرم افزار دیگری در کنار crm نباشد یا خیر ؟

crm فقط تا مرحله ثبت پیش فاکتور هست. برای دیگر امکانات مد نظر شما می توانید از ERP استفاده کنید.

نرم افزار به عنوان خدمات یا SaaS چیست؟

۱٫ نرم افزار به عنوان خدمات یا SaaS:
امروزه اکثر سازمانها برای ارتباطات داخلی و مدیریت منابع اداری خود، از نرم افزارهای اتوماسیون اداری استفاده می کنند. هر سازمان، برای استفاده از این خدمات به سه جزء ضروری نیاز دارد:
I. سخت افزار: سروری جهت نصب نرم افزار و همینطور سخت افزارهای شبکه ای برای ارائه خدمات بر روی شبکه.
II. مجوز نرم افزار: خریداری جواز و یا license نرم افزار از شرکت ارائه دهنده آن.
III. پرسنل اجرایی: نیاز به کارشناسان کامپیوتری جهت نصب نرم افزار بر روی سرور, پیکربندی زیرساخت شبکه ای و در نهایت نگهداری آنها.
بنابراین هزینه های هر مورد به این صورت خواهند بود: I. خرید سخت افزار، و نگهداری قطعات یدکی به منظور تعویض در زمان خرابی
II. خریداری مجوز نرم افزار, پرداخت هزینه احتمالی برای خصوصی سازی و سازگاری آن با نرم افزارهای موجود در سازمان، هزینه های مربوط به به روز رسانی نرم افزار و پشتیبانی از آن و …
III. استخدام پرسنل اجرایی برای نگهداری و مدیریت سخت افزار و نرم افزارهای موجود
قابل توجه است که عمده هزینه ها (۶۵ تا ۷۵ درصد در طول زمان) متعلق به مورد سوم است. بنابراین سازمانی که تنها نیاز به استفاده از یک نرم افزار کاربردی دارد, لازم است هزینه های جانبی بسیار گزافی پرداخت کند تا به هدف دلخواه برسد.
در مدل ارائه خدمات اتوماسیون اداری به صورت SaaS، دیگر سازمان هزینه ای بابت موارد بالا نخواهد داد و هیچ گونه نگرانی برای تهیه سخت افزار, پشتیبانی نرم افزاری وپرسنل نگهداری خدمات و … نخواهد داشت, چراکه همه این موارد و مشتقات آن مسئولیت ارائه دهنده خدامت رایانش ابری خواهد بود. هزینه، با توجه به منابع مصرف شده محاسبه می شود و نحوه پرداخت آن به صورت ماهیانه خواهد بود، که از لحاظ قوانین اداری بسیار پذیرفته تر است. در این حالت, سازمان از یک ارائه دهنده SaaS، خدمات اتوماسیون اداری تهیه میکند. تنها نیازمندی سازمان برای برقراری دسترسی به خدمات، داشتن یک مرورگر وب برای کارمندان، یک نام کاربری و یک رمز عبور است.

سرعت دسترسی به سرویس های تحت کلود چگونه است؟

حتی در یک ارتباط اینترنتی سریع نیز، برنامه های کاربردی تحت وب می توانند گاهی اوقات کندتر از دسترسی به همان برنامه نرم افزاری از طریق یک پی سی دسک تاپ باشند. تمام جنبه های یک برنامه، از جمله اینترفیس و سند فعلی، باید بین کامپیوتر یا کامپیوترهای موجود بر روی ابر مبادله شود. اگر در آن لحظه، سرورهای ابر در معرض تهیه نسخه پشتیبان باشند یا اگر اینترنت یک روز کند را پشت سر بگذارد، شما نمی توانید به همان دسترسی سریعی که در یک برنامه دسک تاپ وجود دارد، برسید.

سرویس های تحت کلود به درد چه کسانی می خورد؟

کسانی که به طور مشترک بر روی اسناد و پروژه ها کار می کنند. اگر شما به طور معمول با سایر افراد و به شکل گروهی بر روی پروژه ای خاص کار می کنید، بهترین کاندید استفاده از Cloud Computing هستید. توانایی به اشتراک گذاشتن و ویرایش اسناد در زمان واقعی بین چندین کاربر، یکی از مزایای اصلی برنامه های کاربردی تحت وب است که همکاری بر روی پروژه ها را تسهیل می کند.

افرادی که دائما در حال سفر هستند. وقتی شما یک روز در دفتر کار خود کار می کنید و روز بعد در منزل تان و روز دیگر در یک شهر دیگر، نگه داشتن رد تمام اسناد و برنامه های کاربردی به کاری دشوار تبدیل می شود. با استفاده از Cloud Computing، شما مجبور نیستید به خاطر بسپارید که کدام سند کجا است و یا یک کپی از اسنادتان را هر جا که می روید به همراه داشته باشید. شما حتی مجبور نیستید نگران این باشید که آیا یک برنامه خاص بر روی تمام پی سی های شما نصب هست یا نه. از آن جائی که برنام های کاربردی و اسناد شما بر روی وب ذخیره شده اند و از هر جائی که به اینترنت دسترسی داشته باشید قابل بازیابی و مشاهده هستند نسخه ها و سازگار بودن اسناد با هم اهمیتی ندارد. شما هر جا که بروید به یک نسخه واحد از برنامه کاربردی و سند دسترسی دارید.

کاربرانی که در مورد هزینه ها نگران هستند. Cloud Computing می تواند در پول شما، چه در حوزه سخت افزار و چه در حوزه نرم افزار صرفه جویی کند. هیچ نیازی به سرمایه گذاری برای خرید دیسک های سخت بزرگ یا پردازنده های فوق سریع نیست. زیرا از آن جائی که همه چیز بر روی برابر ذخیره می شود شما می توانید با خرید یک پی سی که از ویژگی های کم تری برخوردار است در هزینه ها صرفه جویی کنید. شما حتی می توانید از نظر نرم افزاری صرفه جویی بیشتری بکنید زیرا به عنوان مثال می توانید به جای استفاده Microsoft Office، بدون پرداخت حتی یک سنت از Google Docs یا Zoho Office بهره برداری نمائید. وقتی بودجه شما اندک است، “رایگان” بسیار بهتر از صدها یا هزاران دلاری است که ممکن است مجبور باشید برای خرید نرم افزار پرداخت کنید.